Model za torto

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

14. sep 2004 16:40

Suzana! A daš v testo tudi kaj pecilnega praška? Jaz imam podoben recept. Tudi mene čaka peka piškotov naslednji teden, ker bomo imeli birmo. Če ima še katera kakšen dober recept za piškote se priporočam. Lejčy

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. sep 2004 8:12

Lumpica, upam, da jih še nisi pekla. Po vsej tej debati sem jih jaz spekla snoči in sem se spomnila, da je zelo pomembno, da jih malo spečeš. Ko obrnejo barvo je že skoraj prepozno. Pečeni so, ko začnejo na robovih obračat barvo, čeprav so še čisto mehki. Ko se ohladijo so pa v redu. Lejčy, ne, ne dam pecilnega. Jaz bom pa ta petek pekla, ker imajo prijatelji birmo. Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 15. sep 2004 08:14:40

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

17. sep 2004 14:48

Hm, enkrat sem spekla tele 3-2-1 piškote, tako so bili meni predstavljeni (3 deli moke, 2 dela masla, 1 del sladkorja). Res ni treba pecilnega, pa še brez jajc so za tiste z alergijami. Vendar... meni so se zdeli obupno mastni po okusu in tako zelo krhki zaradi velikega deleža maščobe. Na pekaču so se mi kar malo razlezli. Po tistem nisem nikoli več poskusila, mogoče bi morala, pa me ta velik delež maščobe vedno odvrne. Saj vem, da se nemastnih piškotov ne da speči oz. če to narediš, niso dobri in jih nihče noče jesti, pa imaš iz finferja drobiž. No, vse piškote, tudi za testomat, pečem po enem receptu, in sicer: 50 dag moke, 1 pecilni 25 dag masla 15-20 dag sladkorja 2 jajca Glede maščobe ni veliko bolje, malo pa je le. Piškoti so dobri, primerni za izrezovanje, testomat, mrvice, prelivi, zlepljeni z marmelado ali kakšno masleno kremo itd. No, pa imamo temo model za torte... Pozdrav, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti